NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy pierwsze spotkanie jest płatne?
Nie. Pierwsze spotkanie nic nie kosztuje, ani do niczego nie zobowiązuje. Podczas tego spotkania poznamy się i sprawdzimy czy nadajemy na tych samych falach, co jest bardzo ważne, ponieważ współpraca inwestor/projektant jest długo trwała i powinna być harmonijna.
Jak długo trwa projekt?
To zależy od kilku czynników. Ile jest pomieszczeń, jak duży jest metraż, oraz jak skomplikowany jest dany projekt. Zazwyczaj projekt kompleksowy trwa od 4 do 10 tygodni. Jedynie przy pojedynczych pomieszczeniach, możemy mówić o krótszych terminach tj. kilka lub kilkanaście dni.
Dlaczego projekt tak długo trwa?
Niestety wszystko wymaga czasu. Sam projekt funkcyjny powstaje szybko, bo w kilka dni, lecz już same wizualizacje to minimum tydzień czasu. Na profesjonalny projekt techniczny również musimy poświęcić minimum tydzień czasu. Dodatkowo musimy zrobić całe zestawienie wraz z kosztorysem na który składają się wyceny innych fachowców. W tym momencie jesteśmy uzależnieni od ich terminów. Proszę również wziąć pod uwagę, że Państwo jako klienci z pewnością będziecie chcieli mieć czas na zastanowienie się, podjęcie decyzji. Jeżeli będą jakieś zmiany to my je musimy nanieść co również wiążę się z pracą i czasem. Z praktyki wiemy, że kilka tygodni to jest minimum aby zrobić dobry projekt z którego i Państwo i my będziemy zadowoleni.
Jakie są etapy projektu?
- Na pierwszym spotkaniu ustalamy zakres naszej pracy, Państwa oczekiwania, preferencje oraz styl w jakim Państwo najlepiej się czujecie. Następnie przedstawiamy koszt wykonania projektu. W przypadku akceptacji warunków finansowych, podpisujemy umowę o wykonanie projektu oraz prezentujemy pierwsze koncepcje projektowe.

- Kolejnym krokiem jest wykonanie inwentaryzacji wnętrza, lub analiza projektu budowlanego jeżeli budynek jeszcze nie istnieje. Następnie powstaje projekt koncepcyjny uwzględniający wszystkie czynniki realizowanej inwestycji.

- Kolejnym etapem jest wykonanie fotorealistycznych wizualizacji tak aby klient miał pełną świadomość jak będą wyglądały pomieszczenia.

- Następnym etapem jest wykonanie dokumentacji technicznej (rzut, przekroje, rozwinięcie ścian), aranżacja meblowa, posadzki, sufity, oświetlenie, gniazda, wyłączniki, przyłącza wod-kan, wykończenie ścian, opis techniczny, zestawienia materiałowe np. informacje jakiego producenta farby, płytki, armatura i ceramika wraz z ilościami

- W trakcie projektu wraz z Państwem wybieramy się do odpowiednich firm i sklepów, aby dobrać materiały wykończeniowe i dodatki. Oferujemy pomoc w zamawianiu asortymentu. Dzięki długoletniej współpracy z dystrybutorami nasza firma posiada upusty, z których mogą Państwo skorzystać. W takim przypadku my zajmujemy się zamówieniem towaru, transportem oraz ewentualnymi reklamacjami. Korzystając z naszej pomocy zyskują Państwo czas i duże pieniądze.

- Ostatnim etapem jest nadzór autorski, lub inwestorski (usługa dodatkowo płatna). Nadzór autorski polega na wizytach pracowników naszej pracowni na miejscu inwestycji i nadzorze wykonywanych prac, tak, aby wizja projektowa w pełni znalazła swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Inwestorom, którym zależy na wykonaniu prac „pod klucz”, proponujemy własne, sprawdzone firmy budowlane. W ten sposób uwalniamy klienta od wszystkich kłopotów związanych z realizacją inwestycji.
Co obejmuje kompleksowy projekt wnętrza i jaki jest jego zakres?
1. Projekt Koncepcyjny
Praca nad koncepcją to pierwszy etap prac projektowych. Otrzymują Państwo rzuty z propozycjami ścian działowych, układu mebli, urządzeń i sanitariatów. Bazując na jednej, wybranej koncepcji lub jej wariacjach pracujemy nad jej ostateczną formą.

2. Wizualizacje wszystkich pomieszczeń
Po wykonaniu projektu koncepcyjnego przystępujemy do kolejnego etapu jakim są wizualizacje. Jest to najbardziej oczekiwana część projektu przez Klientów dlatego też dużą wagę przywiązujemy do tego aby wizualizacje były fotorealistyczne i aby spełniały oczekiwania klientów.

3. Wykaz materiałów i mebli użytych w wizualizacjach oraz kontrola kosztów
W ramach projektu kompleksowego przygotowujemy wykaz użytych materiałów (m.in. mebli, opraw oświetleniowych, sanitariatów itp.) zawierający niezbędne informację takie jak nazwa produktu, ilości potrzebne do zrealizowania projektu (ilość płytek, tapet, podłóg, itp.) Podczas spotkań w salonach z wyposarzeniem wnętrz dobieramy odpowiednie materiały takie jak(płytki, podłogi, tapicerki, tapety, tkaniny, kolory mebli. Wycenie podlegają także wszystkie elementy na indywidualne zamówienie m.in. zabudowa meblowa, meble na wymiar, zabudowa ze szkła, blaty kamienne, itp. Wyceny dokonujemy wyłącznie w sprawdzonych, współpracujących z nami firmach.

4. Przygotowywanie zamówień
Jeżeli Państwo sobie tego życzą, możemy zrobić wycenę danych materiałów u naszych partnerów, dystrybutorów czy producentów. Jeżeli będzie taka decyzja możemy zająć się ich zamówieniem poprzez naszą firmę i dostarczeniem na budowę.

5. Dokumentacja techniczna
Po zaakceptowaniem wizualizacji oraz wykazu materiałów, przystępujemy do wykonania szczegółowej dokumentacji projektowej w oparciu o wcześniejsze założenia wypracowane wspólnie z Klientem podczas pracy nad projektem koncepcyjnym i wizualizacji. Precyzyjne rysunki techniczne stanowią dokładną instrukcję budowlaną dla ekipy wykonawczej umożliwiającą zrealizowanie projektu zgodnie z ustaleniami i wizją przedstawioną na wizualizacjach.
Dokumentacja techniczna, zwana też projektem wykonawczym, przekazywana jest w formie książki i lub w wersji elektronicznej. Zawiera następujące rysunki techniczne:
a) rozwinięcia widoków wszystkich ścian (rozplanowanie okładzin typu tapety, kafle itp.);
b) schemat rozmieszczenia gniazd elektrycznych, włączników oraz przyłączy wodno-kanalizacyjnych;
c) projekty podłóg (dobór kolorystyki i materiałów);
d) projekty sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem;
e) projekty mebli kuchennych/ mebli na zamówienie;
f) projekt szczegółowy łazienek z wyszczególnieniem okładzin podłogowych i ściennych, ceramiki oraz armatury;
g) projekt zabudowy stałej-garderoby, zabudowy g-k itp. – rysunki z wymiarami;
h) rysunki detali dla ekipy budowlanej.

6. Wycena prac wykończeniowych
Na życzenie Klienta dokonujemy wyceny prac wykończeniowych u ekip które z nami współpracują.
Usługi dodatkowe:
Projekt kompleksowy z nadzorem inwestorskim (usługa pod klucz) Nadzór inwestorski to propozycja dla osób, które nie mogą lub nie chcą zajmować się całym procesem związanym z remontem i chciałyby abyśmy zajęli się realizacją wykonanego przez nas projektu w ich imieniu. Podczas nadzoru inwestorskiego, to my za klienta kontrolujemy ekipy remontowe, organizujemy materiały wykończeniowe, oraz dbamy o terminowość dostaw. Fachowce z wszelkimi problemami czy uwagami zwracają się do nas a my je rozwiązujemy.

Czy można zaprojektować tylko jedno pomieszczenie?
Niestety nie. W związku z dużą ilością pracy projektujemy wyłączenie całe lokale, chyba że wielkość pomieszczenia przekroczy 50m2
Ile jest wykonanych wersji projektu?
Wykonujemy do trzech propozycji projektu funkcyjnego. Następnie wykonujemy wizualizacje których robimy maksymalnie dwie poprawki.
Czy zrobiona przez projektanta wersja musi zostać zaakceptowana?
Oczywiście, nie. Po to jest projekt aby na nim nanosić zmiany a nie w trakcie prac. Po przedstawieniu wizualizacji siadamy wspólnie i rozmawiamy co się podoba a co należy zmienić. Druga koncepcja jest już zazwyczaj dopasowana do oczekiwań, ponieważ są w niej uwzględnione zmiany o których dyskutowaliśmy, lecz jeżeli klient nadal chciałby coś zmienić, lub dodać to robimy kolejną poprawkę wizualizacji. Zależy nam aby osoby które w przyszłości będą przebywać w danym pomieszczeniu czuły się w nich jak najlepiej.
Czy wykonanie projektu i materiały w nim użyte będą drogie?
To zależy od Państwa jaki koszt będzie wydany na remont. Na początku ustalamy budżet w którym należy się zmieścić i tak dobieramy materiały, aby całość wyszła, ładnie, estetycznie i praktycznie, lecz zarazem abyśmy nie przekroczyli budżetu.
Co to jest wizualizacja?
Jest to komputerowe fotorealistyczne zdjęcie pokazujące projektowane pomieszczenia.
Czym się różni metamorfoza wnętrz od projektu?
Różnica jest duża. Podczas metamorfozy spotykamy się na około dwie, trzy godziny omawiamy jakie zmiany należy w danych pomieszczeniach. Dobieramy odpowiednie ustawienie mebli, światła, kolory czy dodatki. Następnie otrzymują Państwo nasze ustalenia streszczone oraz spisane w jedną całość, wraz ze wskazówkami gdzie zaproponowane rzeczy można nabyć.

Nie otrzymują Państwo projektu fukcyjnego, wizualizacji czy dokumentacji technicznej. Te elementy są tylko podczas kompleksowego projektu wnętrz.
Jednakże metamorfoza ma dwie zasadnicze zalety.
1. Czas realizacji. Nie każdy może sobie pozwolić na czekanie na projekt. Tu w przeciągu kilku godzin ustalimy co należy zmienić w pomieszczeniach.
2. Cena. Podczas metamorfozy mamy o wiele mniej pracy, dlatego cena jest zdecydowanie mniejsza niż przy wykonywaniu projektu.
Czym jest home staging?
Najprościej można powiedzieć, że Home Staging jest to zabieg polegający na tworzeniu przytulnych i funkcjonalnych pomieszczeń, takich które spodobają się przyszłym najemcom nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży/wynajmu. Home Staging pomaga na szybszej sprzedaży lub wynajmie danej nieruchomości, oraz uzyskaniu za nią wyższej kwoty. Można śmiało powiedzieć, że jest to inwestycja która szybko się wraca.
Dlaczego warto skorzystać z usługi Home staging?
W dzisiejszych czasach nabywcy nieruchomości coraz więcej wymagają, chcą i liczą na to ze dane „M” będzie od razu do nich dostosowane. Jak każdy klient kupuje to co widzi i swoje wyobrażenie jak będzie się w danym lokalu mieszkać i przebywać. Właściciele danej nieruchomości na swój lokal zawsze patrzą sentymentem, emocjami i nie są w stanie przeprowadzić dobrze metamorfozy pomieszczeń.Główne przyczyny braku zainteresowania zakupem czy wynajmem lokalu: nadmierne nagromadzenie sprzętów, zagracenie zbyt dużo osobistych akcentów właściciela lokalu, na przykład ubrania, zdjęciam, mało funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów i mebli wnętrza niesprawiające wrażenia przytulnych stare, mało atrakcyjne wizualnie elementy wnętrz nieposprzątane pomieszczenia kurz, brud, pajęczyny; zabrudzone, nie świeże ściany nieatrakcyjne wizualnie zdjęcia wnętrz, które nie zachęcają do skorzystania z oferty. Dodatkowo możemy wykonać profesjonalną sesję zdjęciową lub filmik promujący lokal. Ładnie i przystępnie zaprezentowana oferta pomoże w szybkiej sprzedaży lub wynajmie.
Facebook