Home Staging

Czym jest Home Staging?

Najprościej można powiedzieć, że Home Staging jest to zabiegi polegają na tworzeniu przytulnych i funkcjonalnych pomieszczeń, takich które mają spodobają się przyszłym najemcom nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży/wynajmu. Home Staging pomaga na szybszej sprzedaży lub wynajmie danej nieruchomości, oraz uzyskaniu za nią wyższej kwoty. Można śmiało powiedzieć, że jest to inwestycja która szybko się wraca.

Dlaczego warto skorzystać z usługi Home Staging?

W dzisiejszych czasach nabywcy nieruchomości coraz więcej wymagają, chcą i liczą na to ze dane „M” będzie od razu do nich dostosowane. Jak każdy klient kupuje to co widzi i swoje wyobrażenie jak będzie się w danym lokalu mieszkać i przebywać. Właściciele danej nieruchomości na swój lokal zawsze patrzą sentymentem, emocjami i nie są w stanie przeprowadzić dobrze metamorfozy pomieszczeń. Główne przyczyny braku zainteresowania zakupem czy wynajmem lokalu: nadmierne nagromadzenie sprzętów, zagracenie zbyt dużo osobistych akcentów właściciela lokalu, na przykład ubrania, zdjęcia, mało funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów i mebli wnętrza niesprawiające wrażenia przytulnych stare, mało atrakcyjne wizualnie elementy wnętrz nieposprzątane pomieszczenia kurz, brud, pajęczyny, zabrudzone, nie świeże ściany, nieatrakcyjne wizualnie zdjęcia wnętrz, które nie zachęcają do skorzystania z oferty.

W czym pomoże profesjonalny projektant?

Pomogę spojrzeć na lokal z innego punktu widzenia. Znajdę problemy w aranżacji, oraz plusy danego lokalu. Zaproponuje konkretne zmiany które pomogą odnieść sukces w sprzedaży czy wynajmie. Jeżeli będzie taka potrzeba to:

  • odświeżę pomieszczenia aby ładniej wyglądały
  • usunę akcenty osobiste
  • zmienię styl aranżacji na bardziej atrakcyjny pasujący do całości
  • wykonam profesjonalne zdjęcia/film które wydobędą wszystkie atuty pomieszczenia.

  • Jak Zazwyczaj wygląda takie dostosowanie mieszkania czy domu do sprzedaży?

    Zawsze zaczyna się od konsultacji, takiego odwiedzenia mieszkania/domu przez home stagera i ustaleniu zakresu współpracy. W trakcie spotkania, ustalimy jakie są mocne strony nieruchomości i to właśnie na nich będziemy się skupiać. W zależności od naszej zakresu prac wykonam odpowiednie zmiany lokalu, doradzę co wyrzucić lub co dokupić i zmienić, a jak będzie potrzeba zrobię to wszystko za inwestor z zaprzyjaźnioną ekipom remontową. Usługa home stagingu jest bardzo dobra inwestycja, która pomoże podnieść wartość lokalu oraz szybciej i mniej problemowo sprzedać lub wynająć dane „M”. Ceny są zróżnicowane i zależą od wybranego wariantu współpracy.

    Facebook