Projektowanie biur

Projektowanie wnętrz sklepów

5 lutego 2016

Oświetlenie w aranżacji wnętrz

5 lutego 2016
Pokaż wszystkie

Projektowanie biur

Projekt aranżacji wnętrza biura prezesa w Warszawie - biuroWspółcześnie życie zawodowe wielu ludzi biznesu w znacznej mierze koncentruje się na pracy przy komputerze. W dużym natężeniu (a pracujemy przecież często po godzinach) może to spowodować bóle kręgosłupa, złe samopoczucie, bóle głowy. Nawet jeśli bardzo lubimy naszą pracę, pewnych następstw stałego siedzenia w jednej pozycji i z wytężonym wzrokiem ciężko jest uniknąć. Na pewne rzeczy mamy jednak wpływ: jedną z nich jest odpowiednia aranżacja miejsca pracy. Nie od dziś wiadomo, jak duży wpływ na koncentrację, kreatywność myślenia mają barwy w otoczeniu, w którym przebywamy, przyjazna przestrzeń oraz oczywiście oświetlenie. Jeżeli pracujemy w większej korporacji nie zawsze mamy jednak wpływ na wygląd i funkcjonalność swojego stanowiska pracy. Takie decyzje należą do kierownictwa firmy. Do niedawna niestety pracodawcy nie zwracali uwagi na wyposażenie biur oraz komfort pracy swoich pracowników. Wynikało to też z nieświadomości faktu, że dbałość o dobre samopoczucie pracowników po prostu się opłaca. Obecnie każdy menadżer czy właściciel firmy zdaje sobie sprawę że odpowiednio zaaranżowane, wyposażone i zaprojektowane biuro może znacząco podnieść wydajność pracowników, skrócić procesy decyzyjne oraz podnieść zadowolenie i satysfakcję pracowników. Ta świadomość pociągnęła za sobą zmiany w wyposażeniu biur, stworzenie przestrzeni przyjaznych pracownikom, wprowadzenie roślin doniczkowych odpowiednio dostosowanych do warunków panujących w biurze.

Dobrze zaprojektowane biuro pozwala szybciej skoncentrować się na wykonywanym zadaniu, pomaga odprężyć się w czasie przeznaczonym na krótki odpoczynek, a co za tym idzie zwiększa efektywność, ułatwia organizację pracy. Choć często mówiąc biuro ma się na myśli jedynie biurko i szafę na dokumenty, rzeczywistość pokazuje, że może być inaczej. Obecnie, kiedy wiele osób prowadzi firmę we własnym domu, wygląd biura może zupełnie zaskoczyć, a jednocześnie sprawić, że pokój wielogodzinnej pracy stanie się miły dla oka i mobilizujący dla pracy.

Odpowiednia aranżacja staje się zatem kluczem do sukcesu.

Przyjazne biuro – ważne czynniki w projektowaniu biur

  • Po pierwsze więc dobór kolorów: powinny delikatnie ożywiać, ale nie rozpraszać.
  • Po drugie: funkcjonalne biurko, estetyczne, pojemne, łatwe do utrzymania w czystości.
  • Po trzecie: wygodny fotel, od którego nie będzie nas bolał kręgosłup.
  • Po czwarte: odpowiednio przygotowane miejsce na przechowywanie dokumentów.

Tak przygotowane stanowisko pracy z pewnością ułatwi podejmowanie codziennych obowiązków. A jeżeli możemy pozwolić sobie na pewną dowolność, bo na przykład prowadzimy własną firmę i wygląd stanowiska pracy zależy tylko i wyłącznie od nas, możemy z powodzeniem zastąpić biurko szerokim blatem, stołem, a nawet parapetem, zaś funkcjonalne obrotowe krzesło wygodnym fotelem. Jednak zasada prawidłowej postawy kręgosłupa, odpowiedniego oświetlenia i przyjaznych, mobilizujących barw powinna być niezmienna.

Istnieje jeszcze jeden ważny aspekt odpowiedniego przygotowania wystroju miejsc biurowych, tj. wizerunek firmy. Często w naszym miejscu pracy odwiedzają nas potencjalni klienci, kontrahenci, dostawcy itp. Odpowiednio przygotowane miejsce spotkania oraz ogólna atmosfera panująca na poszczególnych stanowiskach pracy mówi bardzo dużo o naszym podejściu do prowadzonego biznesu.

Posiadamy ogromne doświadczenie w projektowaniu biur – zapraszamy do kontaktu.

Facebook