Oświetlenie w aranżacji wnętrz

Projektowanie biur

5 lutego 2016

Kominki w aranżacji wnętrz

5 lutego 2016
Pokaż wszystkie

Oświetlenie w aranżacji wnętrz

akustyka2Światło odgrywa kluczową rolę w aranżacji wnętrz. Dzięki niemu możliwe jest właściwe odbieranie barw, perspektywy czy budowanie odpowiedniego nastroju. Dlatego planując wykończenie pomieszczenia, nie można zaniechać kwestii, jaką jest odpowiednio dobrane oświetlenie.

Zapraszamy również do artykułu: Jak zaprojektować oświetlenie w domu

Czy wiesz, że właściwe światło jest w stanie poprawić komfort psychiczny oraz wpłynąć na zadowolenie z przebywania w danym pomieszczeniu? Z tego powodu warto znacznie większą wagę przyłożyć do wyboru optymalnego oświetlenia. Tak, by poprawić klimat wnętrza – na lepszy i bardziej przytulny.

Jakie oświetlenie do salonu, kuchni czy sypialni?

Każde pomieszczenie ma inny charakter, dlatego też ciężko o uniwersalne rozwiązanie. Innego oświetlenia będzie wymagał salon, innego – kuchnia czy sypialnia.

W salonie potrzebne jest oświetlenie w kilku punktach, np. w centralnej części pokoju, nad telewizorem czy przy kanapie. W przypadku sypialni istotną rolę może odgrywać nastrojowe światło centralne oraz mocne światło pozwalające na czytanie w łóżku. W kuchni przyda się intensywne oświetlenie centralne oraz np. delikatniejsze oświetlenie podszafkowe.

Zaplanuj oświetlenie z projektantem wnętrz

Jeśli chcesz mieć pewność, że wnętrza zostaną odpowiednio oświetlone, warto zaplanować to przy współpracy z doświadczonym projektantem wnętrz. Specjaliści posiadają spore doświadczenie w tym zakresie i doskonale wiedzą, w jaki sposób światło naturalne (do którego dostęp jest zwykle ograniczony) zastąpić sztucznym oświetleniem. Kluczową rolę odgrywa przede wszystkim przeznaczenie pomieszczenia, a nawet przeznaczenie poszczególnych sekcji konkretnego wnętrza.

Jako profesjonalne biuro projektowe i dekoratorskie, posiadamy spore doświadczenie w aranżowaniu pomieszczeń w kontekście oświetlenia. Dlatego w realizowanych projektach staramy się wykorzystywać odrębne układy oświetlenia, które charakteryzują się różnym natężeniem – w zależności od swojego przeznaczenia. Aranżując sypialnię, konieczne jest zapewnienie klimatycznego i delikatnego światła, ale z drugiej strony – oświetlenia przydatnego podczas czytania w łóżku (tutaj świetnie sprawdzi się oświetlenie ledowe nad łóżkiem lub wokół niego).

Jeśli chcesz nadać aranżacji niepowtarzalnego charakteru z wykorzystaniem gry świateł, a jednocześnie zapewnić komfort przebywania we wnętrzu, zdaj się na nasze doświadczenie. Przygotujemy projekt, który spełni Twoje oczekiwania w 100%.

Facebook