Kominki w aranżacji wnętrz

Oświetlenie w aranżacji wnętrz

5 lutego 2016

Dekoratorzy wnętrz

5 lutego 2016
Pokaż wszystkie

Kominki w aranżacji wnętrz

news-sosnowiecKominki cały czas są atrakcyjnym i pożądanym elementem aranżacji wnętrz. Potrafią ocieplić nie tylko temperaturę wnętrza, ale nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.
Pierwotnie, kominki służyły przede wszystkim ogrzaniu pomieszczenia, ponieważ był to właściwie jedyny sposób na podniesienie temperatury w domu. Obecnie funkcja kominków przeszła metamorfozę.

Kominek w salonie – praktyczna dekoracja

Montowane współcześnie kominki w salonie już dawno przestały być tylko elementem praktycznym. Obecnie ich rola sprowadza się także do funkcji dekoracyjnej. Stanowiąc centralny punkt salonu, natychmiast buduje cały nastrój pomieszczenia. Kominek staje się więc miejscem, przy którym domownicy chętnie gromadzą się, by wspólnie odpocząć i zrelaksować się.
Kominki w salonie stanowią doskonałą ozdobę, ponieważ istnieją właściwie niemal nieograniczone możliwości jego obudowy. Do tego celu można wykorzystać wiele materiałów, np. cegłę, kamień, betonowe płyty, a nawet drewno. Szeroki wybór opcji sprawia, że z łatwością można dobrać obudowę do indywidualnych preferencji – tak, by całość współgrała z resztą aranżacji.

Nowoczesne kominki we wnętrzach w minimalistycznym stylu

Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne kominki, które świetnie sprawdzają się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu minimalistycznym. Nieco surowe, mimo wszystko nadają wnętrzu przytulności. To za sprawą tlącego się ognia, które podgrzewa atmosferę – i dosłownie, i w przenośni.

Jaki kominek wybrać?

Okazuje się, że kominki to rozwiązanie, na które decydują się nie tylko właściciele domów, ale również mieszkań w typowych blokach wielorodzinnych. Warto jednak mieć świadomość, że wybór konkretnego rozwiązania uzależniony jest przede wszystkim od możliwości instalacyjnych. O ile w domach można zainstalować każdy typ kominka, tak instalacja w mieszkaniach nie jest już taka prosta i oczywista.
W tym drugim przypadku warto pokusić się o rozwiązanie, jakim jest biokominek. To prawdziwy hit w mieszkaniach, który cieszy się coraz większą popularnością. Jego zaletą jest brak konieczności tworzenia specjalnej instalacji. Biokominki można bowiem zamontować w dowolnym pomieszczeniu. Dodatkowym atutem jest fakt, iż nie emitują one żadnego zapachu ani dymu.

Facebook